Kyselina hyalurónová v kréme alebo v injekcii?
V minulosti sa získavala z kohútích hrebienkov a využívala sa na liečenie popálenín. Dnes sa vyrába v laboratóriách a pridáva sa do hydratačných krémov, sér, skin care produktov a dokonca aj do očných kvapiek. Až 55 % z celkového obsahu tejto kyseliny sa v ľudskom tele nachádza práve v pokožke. S pribúdajúcim vekom však jej množstvo rapídne ubúda. Tento pokles vedie k starnutiu pokožky a k tvorbe vrások, preto je nutné doplniť zásoby kyseliny hyalurónovej ,,zvonka”.
Jej antiaging efekt bol nedávno dokázaný v štúdii, ktorej sa zúčastnilo 33 žien vo veku 45 rokov. Počas 8 týždňov denne používali krém s prídavkom kyseliny hyalurónovej. Výsledky boli viac než pozitívne: pleť už po dvoch týždňoch nadobudla jemnejšie kontúry, bola hebkejšia na dotyk a zlepšila sa jej elasticita.
Kyselina hyalurónová na prvý pohľad zlepšila celkový vzhľad pleti, pokožka pôsobila sviežo, mala mladistvý výzor a vrásky sa pekne vyplnili. Až 40 % zo skúmaných žien potvrdilo úbytok drobných vrások a 96 % žien malo dokázateľne hydratovanejšiu pleť než pred výskumom. Účinok kyseliny hyalurónovej na pokožku je takmer okamžitý, zjavný a radikálny.
Vyplní vrásky a hydratuje
Molekuly hyaluronanu sú schopné na seba dobre viazať vodu. Udržujú pleť dlhodobo a maximálne hydratovanú. Medzi ďalšie blahodarné účinky kyseliny hyalurónovej patrí:
- má výrazné regeneračné účinky,
- chráni kožu pred voľnými radikálmi,
- udržuje jednotlivé vrstvy pokožky pevné a zachováva ich pružnosť,
- vyhladzuje vrásky,
- blokuje pokožku pred nečistotami,
- vyhladzuje jazvy a bráni vzniku novým,
- urýchľuje hojenie rán,
- pôsobí pozitívne na popálenú pokožku,
- vyplňuje ochabnuté časti tváre a dodáva im pôvodnú oblosť,
- revitalizuje pleť a dodáva jej mladistvú sviežosť.
Injekciou proti vráskam
Kyselina hyalurónová sa v estetickej medicíne bežne pridáva do rôznych fillerov a injekčných výplní. Gél s kyselinou sa vpichuje injekčnou striekačkou do problémových partií. Výhodou je, že táto invazívna metóda ,,nezmrazí” vaše mimické svaly ako botulotoxín.
Pri aplikácii sa obyčajne používa lokálna anestézia proti bolesti. Po vpichoch obyčajne ostávajú jazvičky, napuchnutie a začervenanie pleti. Pokožky by ste sa nemali dotýkať, je totiž bolestivá a podráždená. Taktiež sa odporúča dodržovať zvýšený prísun tekutín aspoň 10 dní po zákroku. Injekčné výplne vydržia 6 – 8 mesiacov a musíte si ich pravidelne doplňovať. Je nutné, aby aplikáciu vykonával školený odborník, keďže laik nevie odhadnúť presné miesto vpichu.
Procedúra nepatrí medzi najlacnejšie. Výplne síce môžu vyzerať na fotografiách dobre, ale často sa stáva, že pri bližšom pohľade môžu pôsobiť umelo. Taktiež je nutné dávať si pozor na neobvyklé alergické reakcie, a to na zriedkavý, ale možný tzv. Tyndallov jav, pri ktorom koža môže stratiť svoju prirodzenú farbu a zmodrať.
Bezpečné a prirodzené krémy
Ak by ste sa nechceli vystaviť možným ťažkostiam z injekčnej aplikácie, odporúčame radšej používať pleťové prípravky s prídavkom čistej kyseliny hyalurónovej. Nepôsobia agresívne, ale postupným uvoľňovaním molekúl hyaluronanu vyživujú a hydratujú vašu pleť.
Pri dôslednom používaní vaša pleť časom nadobudne stratenú pružnosť a sviežosť. Získa mladistvý vzhľad a zjemnia sa aj hlbšie ryhy v pleti. Spevnia sa kontúry a vaša pleť získa prirodzený a rozjasnený výraz. Trpezlivosť a precíznosť pri aplikácii krémov sa v tomto prípade vypláca viac než rýchle, invazívne úkony, ktoré na vašej pleti môžu zanechať nepekné jazvy a ,,umelý” výraz.
sledujte nás na sociálnych sieťach
najčítanejší článok
najčítanejší článok
Ako funguje PRONAIL - pilník a leštička na nechty 2v1